"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

Kušajte i vidite kako je dobar Gospodin

8. kolovoza 2021.

19. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

19nkgB.kruh života

Treću nedjelju za redom slušamo u nastavcima 6. poglavlje Ivanova evanđelja koje cijelo govori o Euharistiji, izvoru i vrhuncu kršćanskog života. I danas nam Isus ponavlja: Ja sam kruh koji je sišao s neba.

A kako onda, tako i danas ima onih koji ovu izjavu ne prihvaćaju, nego mrmljaju. Mrmljanje je često nečiji životni stil, ali Isus nas upozorava da se klonimo takvog ponašanja. Ma, možemo mi mrmljati, možemo i bez Boga živjeti, pa slobodni smo. Bez Boga se može živjeti, ali bez Boga se k Bogu ne može. Isus govori: „Nitko ne može doći k meni ako ga ne povuče Otac koji me posla“ i „Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke.“

Uvijek se nađu oni koji počnu tumačiti Isusove riječi, kako bi se Isus uklopio u njihov svijet – treba biti oprezan s takvim tumačenjima. Isus je rekao što je i mislio – i vjerujemo da je tako.

Ostavimo se mrmljanja i tumačenja. Prihvatimo Isusa i odazovimo se njegovu pozivu. Kušajmo i vidimo kako je dobar Gospodin!

z lin

Upravitelj župe