• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Puče sionski, evo, Gospodin dolazi spasiti narode;

i zagrmjet će glasom veličajnim na radost vašega srca."

Ulazna pjesma 2. nedj. Došašća (Iz 30, 19. 30)  

 

2adv.2021

Došašće nije samo vrijeme, 

došašće su ljudi.

pozdravkrižu

 

Effata! - Otvori se!

5. rujna 2021.

23. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

23NKG.B.Effata

DUHOVNA MISAO. 23.NKG.B

U evanđeoskom odlomku koji nam donosi dvadeset i treća nedjelja čitamo o čudesnom događaju ozdravljenja gluhog mucavca. Čudu su prethodila dva bitna elementa:

vjera onih koji su bolesnika doveli Isusu da položi ruke na njega te Isusov dodir koji odgovara na tu vjeru po čemu se događa ozdravljenje.

Vjera je ta koja priziva Boga da nas dotakne kako bismo ozdravili. A svima nam je potrebno ozdravljenje, i to upravo od gluhoće i mucanja. Često smo gluhi na poticaje Boga koji nam govori preko Svetog pisma, Crkve, savjesti. Koliko često zatiskujemo uši kada nam se obraćaju bližnji koji su u potrebi, kada trebaju našu pomoć, blizinu, ljubav. Kako smo često nijemi ili možda tek mucamo kada treba posvjedočiti i braniti nauk Crkve koji baštinimo od Krista, kada treba svjedočiti za istinu.

Svako vrijeme traži svoje proroke, učitelje, apostole. Krist za to poslanje u ovom vremenu i prostoru nema drugih doli nas. Pristupimo mu s vjerom da nas njegov dodir ozdravi od tvrdoće srca koja biva uzrokom naše gluhoće i nijemosti da bismo čuli Boga i bližnjega te naviještali silna djela koja nam Gospodin učini. I našim srcima Isus govori: Effata! - Otvori se!

 

lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija