• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Saznaj koliko ti je Bog dao i od toga uzmi što ti treba;

ostatak je potreban drugima."

Sv. Augustin  

pozdravkrižu

 

Brak – slika vjernosti Bogu

3. listopada 2021.

27. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

27NKGB Brak i vjernost

 

DUHOVNA MISAO. 27.NKG. B

Evanđeoski izvještaj 27. nedjelje kroz godinu govori nam o otajstvu braka u kojem muškarac i žena postaju jedno tijelo te je samim time taj sakrament nerazrješiv. To nas simbolički dovodi do

sakramenata kršćanske inicijacije po kojima postajemo jedno s Bogom.

Kao što ženidba ne prestaje vrijediti ako se supružnici raziđu, tako ni biljeg krštenja ne iščezava ako se udaljimo od Gospodina. Isusov nas poziv na bračnu vjernost poziva da budemo u prvom redu vjerni Bogu. Često to nismo te svojim grijehom vrijeđamo Božju bezuvjetnu ljubav koja ide dotle da žrtvuje svoga Sina kako bi nas pomirio sa sobom i vratio nas k sebi.

Stoga je najveći grijeh prevariti Boga, tj. staviti nekog ili nešto ispred njega, a odavde kreću i sve druge povrede odnosa prema svakom bližnjem. A upravo je bližnji poseban dokaz da nas Bog voli. Tko je svjestan veličine dara bližnjega, taj ne sumnja, jer ima opipljiv dokaz Božje ljubavi. Zbog toga se nitko u ovome svijetu ne bi smio osjećati samim, jer bi to značilo da smo promašili svrhu svoga postojanja i okrenuli se samima sebi umjesto da budemo jedni drugima prisutnost koja bližnjega vodi k Bogu.

Zato poštujmo i ljubimo bližnjega te budimo bližnji svakom čovjeku koji nije stvoren za samoću, već za zajedništvo s Bogom i ljudima, ovdje i u vječnosti.

 

. . . . .

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija