• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Puče sionski, evo, Gospodin dolazi spasiti narode;

i zagrmjet će glasom veličajnim na radost vašega srca."

Ulazna pjesma 2. nedj. Došašća (Iz 30, 19. 30)  

 

2adv.2021

Došašće nije samo vrijeme, 

došašće su ljudi.

pozdravkrižu

 

Zakon ljubavi

31. listopada 2021.

31. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

31NKGB Zakon je ljubiti Boga i čovjeka

DUHOVNA MISAO. 31.NKG.B

U evanđelju 31. nedjelje kroz godinu Isusu dolazi pismoznanac koji traži odgovor na pitanje koja je zapovijed najveća. Isus citira ono što donosi Ponovljeni zakon, tzv. „Šema Israel!“, prema prvim riječima koje se prevode sa „Slušaj, Izraele!“

Ovdje se otkriva kako je preduvjet bilo kakvog vršenja Božje volje otvorenost za njegovu riječ.

To ne znači da je dovoljno biti samo slušatelj, već prije svega vršitelj Božje riječi. Tek poslušni jedinom Bogu možemo izvršiti daljnji zahtjev, a to je ljubiti ga svim srcem, dušom, umom i snagom. Ljubav prema Bogu je logična posljedica spoznaje Boga.

Onaj tko ga je doista upoznao, taj ga doista i ljubi i služi mu, jer zna da mu nitko na ovome svijetu ne može dati toliko koliko mu daje Bog. Na staru židovsku zapovijed Isus dodaje i s njom izjednačuje novu koja poziva na ljubav prema bližnjemu. A ona mora biti jednaka onoj koju imamo prema sebi.

Boga se ljubi kroz čovjeka, kako kaže sv. Ivan apostol, jer ne možemo reći da ljubimo Boga kojega ne vidimo, ako ne ljubimo čovjeka kojega vidimo. Isus čitav zakon svodi na ljubav. Zakon iz svojevrsnog sustava obveza prema Bogu i čovjeku prelazi u želju, u htijenje da se čini dobro koje je inspirirano i vođeno ljubavlju.

Ovo je izvrstan test naše vjere i pripadnosti Kristu: ako ljubimo Boga iznad svega i čovjeka kao sebe samoga, tada smo vjernici, tada smo kršćani.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija