• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Važne obavijesti o blagoslovu obitelji u župi Kajzerica 2021/22

Dragi župljani, braćo i sestre u Kristu!

Budući da ni ove godine nismo lišeni utjecaja koronavirusa na mnoga područja naše svakodnevice, valja nam se u određenim pastoralnim aktivnostima prilagoditi novonastaloj situaciji.

Ipak, koronavirus ne bi smio oblikovati naš život vjere, a upravo nam vjera može pomoći u ovim trenucima da nam duh ne malakše te da iznad svega zamijetimo mnogobrojne trenutke u kojima nam Bog pokazuje svoju blizinu i ljubav. Stoga Vas prije svega pozivam na mise zornice u 6:00 sati te obdržavanje Dana Gospodnjega euharistijskim slavljima koja nitko i ništa ne može zamijeniti. Također, potičem Vas na sakrament ispovijedi kako biste se pomirili s Bogom i ljudima te ojačani novom milošću živjeli dar vjere, nade i ljubavi.

Uz nadolazeće božićne blagdane vezan je i blagoslov obitelji. To je godišnji susret župnika s članovima župne zajednice u njihovim domovima. Tom se prilikom na ljude i prostor po molitvi i blagoslovu zaziva zaštita i pomoć Božja. Svatko od nas potrebit je te Božje milosti. Stoga će se i ove godine blagoslov obitelji odvijati u redovitom razdoblju između Božića i Bogojavljenja. No zbog pandemije to nije moguće realizirati na način kako je to bilo prethodnih godina, već je potrebno poduzeti određene mjere kako bismo se zaštitili od moguće zaraze, a da pritom ipak ne izostane toliko potreban Božji blagoslov.

Za blagoslov obitelji potrebno se prijaviti bez obzira na prethodne prijave i popise za blagoslov obitelji, a to je moguće izvršiti na nekoliko načina:

  • ispunjavanjem elektroničkog obrasca na poveznici https://bit.ly/3lOpCRp
  • putem župne e-mail adrese: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  • pozivom na broj telefona (01) 655 02 93 ili osobnim dolaskom u župni ured u uredovno vrijeme.

Prijavom za blagoslov obitelji prihvaćate sljedeće uvjete:

  • da su svi sudionici blagoslova zdravi, bez vidljivih znakova koji mogu upućivati na bolest COVID 19;
  • da je prostorija u kojoj će se boraviti tijekom blagoslova netom prije prozračena;
  • da svi sudionici blagoslova tijekom molitve nose zaštitne maske za lice na ispravan način;
  • da ćete otkazati molitvu blagoslova u svom domu ako se netko razboli ili mu je određena nužna mjera samoizolacije.

Prijave za blagoslov obitelji su uključivo do 15. prosinca, nakon čega će biti objavljen raspored blagoslova.

Želeći Vam obilje mira i plodonosnu pripravu za svetkovinu Rođenja Isusova, zazivam na Vas Božji blagoslov!

Zagreb, 3. prosinca 2021.

Vaš župnik

Krunoslav Kolar

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija