• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Krštenje Isusovo – preslika pashalnog otajstva

9. siječnja 2022.

KRŠTENJE GOSPODINOVO

09012022.Krštenje Isusovo

DUHOVNA MISAO. KRŠTENJE GOSPODINOVO

Isusovim krštenjem započinje njegovo javno djelovanje. On nije imao grijeha da bi mu krštenje bilo potrebno već je to izričaj njegove solidarnosti i suosjećanja s nama koji patimo zbog rastavljenosti od Boga.

Isusov ulazak u Jordan i izlazak iz njega slika je onoga što će se dogoditi u pashalnom otajstvu. Ulaskom u Jordan Isus predoznačava ulazak u smrt da bi nama omogućio život. Njegovo izlaženje iz Jordana govori o pobjedi nad smrću koju je izvojevao svojim uskrsnućem te nama koji vjerujemo u njega obećaje to isto.

Krštenje Isusovo prvi je trenutak onoga što se naziva grčkim pojmom epifanija, a označava prisustvo božanstva, otkriće onoga koji je smisao svega, otkrivanje onoga koji je bio sakriven, ili najjednostavnije, označava Bogojavljenje. Vjerovalo se kako su nebesa bila zatvorena jer je Bog bio uvrijeđen grijehom čovječanstva. Od trenutka kada je Isus kršten, čime se objavljuje Božja spasiteljska ljubav, nebesa se otvaraju te se ponovno omogućava komunikacija između Boga i čovjeka. Sâm Bog objavljuje nam se kao Trojstvo, kao zajedništvo ljubavi, na što smo i mi vjernici pozvani živjeti.

Stoga živimo tako da susret s drugima bude za njih otvoreno nebo, da budemo korisna oruđa u Božjim rukama kako bismo na koncu ovozemnog putovanja mogli do kraja uroniti u život Trojedinoga Boga u čije smo ime kršteni.

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija