• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Sv.  Franjo Asiški

pozdravkrižu

 

Milosrdni poput Oca

20. veljače 2022.

SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU (C)

20022022.misericordes sicut pater

DUHOVNA MISAO. 7NKG.C

Na svojevrstan paradoksalan način života poziva nas Isus u evanđelju Sedme nedjelje kroz godinu: ljubiti neprijatelje, dobro činiti onima koji nam čine zlo, blagoslivljati one koji nas proklinju, moliti za zlostavljače…

To su zahtjevi kršćanskog života kojem je u temelju ljubav i milosrđe, gdje se najbolje očituje da nam je Bog doista Otac i da odražavamo njegovu sliku u ovome svijetu. Potrebno je učiniti veliku žrtvu i samoodricanje da bismo postigli ono na što nas Isus poziva. Život milosrdne ljubavi ne bi trebao biti problematičan ako uzmemo u obzir Isusovu misao da drugima činimo ono što želimo da nama drugi čine.

Tko to od nas ima želju od drugoga doživjeti uvredu, fizičko ili psihičko zlostavljanje, prijevaru, laž, krađu ili bilo koje drugo zlo? Naravno, nitko. Zbog čega onda te stvari činimo drugima? Nije moguće sijati loše sjeme i očekivati dobar urod. Nije moguće drugima činiti zlo, a očekivati da će nam se vratiti dobrim, jer kojom mjerom dajemo i nama će se dati.

Ako smo doista djeca Oca nebeskoga, to bi se onda trebalo osobito vidjeti u našem milosrđu prema drugima. Želimo li primiti milosrđe, moramo ga dati; želimo li primiti ljubav, moramo je dati; želimo li primiti oprost, moramo ga dati, kako nas uči molitva Sina Božjega u kojoj Boga nazivamo Ocem. Da bismo se mogli zvati djecom Božjom, valja nam životom oponašati milosrđe i ljubav našega nebeskog Oca.

Bio nam njegov Sin primjer i poticaj, a Duh Sveti snaga da u tome uspijemo!

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRO-RAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Župni ured je otvoren utorkom, četvrtkom  i petkom od 17:00 do 18:00.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

 

Lokacija